18 ژوئن 2024  
 ستاگیدیا  

تیم ملی کریکت افغانستان با وجود شکست سنگین صعود کرد

تیم ملی کریکت افغانستان با وجود شکست سنگین صعود کرد

تیم ملی کریکت افغانستان که در جام جهانی بیست آوره 2024 حضور دارد، پس از سه برد پی در پی، در آخرین بازی مرحله گروهی مسابقات، در برابر وست‌اندیز میزبان، تن به شکست داد.

در این بازی که در شهر سنت لوشیا برگزار گردید، افغانستان با تفاوت 104 دوش بازی را واگذار کرد. تیم ملی وست‌اندیز در ابتدا به توپ‌زنی پرداخت و در بیست آور، با از دست دادن فقط 5 بازیکن، 219 دوش را برای افغانستان به عنوان هدف تعیین کرد، اما ملی‌پوشان افغانستان در آور هفدهم با از دست دادن تمام بازیکنان خویش، توانست فقط 114 دوش را به دست آورده و شکست سنگینی را متحمل شود.

ملی‌پوشان کشور، پیش ازین با کسب سه پیروزی پی در پی در مرحله گروهی، صعود خویش به مرحله بعدی را قطعی کرده بودند و بازی با وست‌اندیز فقط در کسب سرگروهی اهمیت داشت. افغانستان در بازی نخست در برابر اوگاندا قرار گرفت و در یک بازی کاملا برتر، این تیم را با تفاوت 125 دوش مغلوب ساخت و در بازی دوم با روحیه عالی در برابر نیوزیلند قرار گرفت و این تیم را نیز با تفاوت 84 دوش شکست داد تا با کسب چهار امتیاز شیرین، امید به صعود را بیشتر از پیش زنده کند.

در بازی سوم، ملی پوشان افغانستان، تیم ملی پاپوا نیو گینه را با تفاوت هفت ویکت از پیش رو برداشت و قبل از آخرین بازی گروهی، با کسب 6 امتیاز، صعود خویش به جمع هشت تیم برتر جهان را جشن گرفت.

ببرهای آبی قرار است در مرحله بعدی این رقابت‌ها،  در روزهای بیستم، بیست و سوم و بیست و پنجم جون، به ترتیب در برابر تیم‌های ملی هند، آسترالیا و بنگلادش به میدان برود.

راشد خان، رحمان‌الله گرباز و فضل‌الحق فاروقی، فوق‌ستاره‌های افغانستان درین رقابت‌ها هستند که با درخشش خیره‌کننده خود، نقش مهمی در صعود افغانستان به مرحله بعدی بازی کرده‌اند.

جام جهانی بیست‌آوره مردان، با شرکت 20 تیم در چهار گروه به میزبانی مشترک آمریکا و وست اندیز در حال برگزاری است و ببرهای آبی امیدوار هستند، با درخشش ستاره‌های خود، در مراحل بعدی رقابت‌ها نیز موفق شوند.

پست مدرنیزم (2)
پست مدرنیزم (2)
9 جولای 2024  
(1)پست‌مدرنیزم
(1)پست‌مدرنیزم
5 جولای 2024