18 آوریل 2024  
 ستاگیدیا  

شکست تحسین‌برانگیز شیران خراسان در گام نخست

شکست تحسین‌برانگیز شیران خراسان در گام نخست

تیم ملی فوتسال کشور در نخستین مسابقه‌اش در گروه دی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در بانکونک تایلند، با نتیجه سه بر یک در برابر ایران تن به شکست داد.

این مسابقه ساعت یک و سی دقیقه بعد از ظهر امروز در ورزشگاه هائومارک شهر بانکوک برگزار گردید و در نهایت شیران خراسان با ارائه بازی تحسین‌برانگیز و هیجانی، در برابر حریف مقتدر خود نتیجه را واگذار کردند.

ایران پرافتخارترین تیم آسیا در فوتسال است و باتوجه به اینکه چند دوره قهرمانی و نایب قهرمانی در دوره گذشته این رقابت‌ها را در کارنامه خود دارد، برای قهرمانی آمده است.

نخست در دقیقه ده این بازی ایران توسط مهدی کریمی به گل رسید و نیمه اول با همین نتیجه پایان یافت، اما با شروع نیمه دوم، سعید عباسی دو گل دیگر را وارد دروازه افغانستان کرد تا کار برای شیران خراسان دشوار شود. در ادامه افغانستان در دقیقه 26 بازی توسط مهران غلامی؛ آقای گل رقابت‌های چهارجانبه تایلند به گل رسید، اما در نهایت بازی با نتیجه سه بر یک به نفع ایران پایان یافت.

رسانه‌های ایرانی پس از این بازی به تمجید از تیم ملی فوتسال افغانستان پرداختند و از پیروزی تیم ملی فوتسال کشور شان در برابر افغانستان خوشحال بودند.

سایت خبری ورزش 3 ایران، این مسابقه را به “شروع موفق در جدال سخت” تعبیر کرده و از ارائه نمایش پایاپای تیم افغانستان برابر ایران نوشته است. این رسانه همچنان نوشته است که افغانستان در نخستین بازی تاریخ خود در جام ملت‌ها نمایش فراتر از انتظاری مقابل ایران داشت و عملکرد خوبی ارائه داد، اما در نهایت شکست خورد.

قرار است تیم ملی فوتسال افغانستان روز شنبه 1 ثور در برابر کویت و روز دوشنبه 3 ثور در برابر بحرین صف‌آرایی کند. با توجه به درخشش تیم ملی فوتسال کشور در مسابقات تدارکاتی، امیدها به صعود این به مراحل بعدی مسابقات دوخته شده است.