11 فوریه 2024  
 ستاگیدیا  

هفت‌تن در پیوند به خرید و فروش مواد مخدر در بامیان بازداشت شدند

هفت‌تن در پیوند به خرید و فروش مواد مخدر در بامیان بازداشت شدند

بر مبنای آمار منتشرشده از سوی فرماندهی امنیه ولایت بامیان، از تاریخ 14 تا 20 ماه دلو سال روان هجری خورشیدی، به تعداد هفت‌تن از مظنونین به خرید و فروش مواد مخدر، طی رویدادهای جداگانه از مرکز این ولایت بازداشت شده‌اند.

به نقل از دفتر مطبوعاتی قوماندانی امنیه بامیان، به تاریخ 14 دلو، فردی به ظن خرید و فروش مواد مخدر از مربوطات مرکز ولایت بامیان بازداشت شده است. از نزد این فرد مقداری از هیرویین، چرس و شیشه بدست آمده است.

این اداره همچنان در خبرنامه دیگری که به تاریخ 16 دلو به نشر رسانیده، از توقیف یک تن دیگر به اتهام فروش و خرید مواد مخدر خبر می‌دهد. از نزد این فرد نیز مقداری چرس به‌دست آمده است.

به تاریخ 18 دلو نیز، یک تن دیگر از مظنونین فروش و خرید مواد مخدر در بامیان همراه با مقداری چرس و یک میل تفنگچه کمری توسط پرسونل مدیریت مبارزه با مواد مخدر فرماندهی امنیه بامیان تحت توقیف قرار گرفته است.

بر بنیاد خبرنامه دیگر، چهار تن مظنون دیگر نیز در ارتباط با خرید و فروش مواد مخدر، به تاریخ 19 دلو از مرکز بامیان دست‌گیر شده‌اند. مقداری چرس از نزد این افراد نیز به دست آمده است.

خبرنامه می‌افزاید که تمامی مظنونین تحت نظارت نهادهای ذیربط قرار داشته و  پرونده‌های شان در حال بررسی و تکمیل قرار دارد.

رویدادهای ثبت شده، از یک‌سو قاطعیت و جدیت پولیس در مبارزه با مواد مخدر را نشان می‌دهد که امری نیک است و خوش‌بینی می‌آفریند، اما در سوی دیگر، روایت‌گر افزایش گردش و استفاده از مواد مخدر درین ولایت است که باعث خلق نگرانی در جامعه می‌گردد.

این در حالیست که پولیس بامیان در طی چند روز اخیر، به تعداد 5 تن از معتادین را نیز جمع‌آوری و به منظور تداوی به شفاخانه تداوی معتادین این بامیان انتقال داده است.